כניסה ליועצות כניסה להורים כניסה לתלמידים
עמוד הבית  >  תחומי פעילות  >  מבחן טובה - הפרעת קשב וריכוז  > 
סדנאות
קבוצות למידה
אבחון
פסיכו-דידקטי
הוראה מתקנת
 
מבחן טובה - הפרעת קשב וריכוז

מבחן טובה  T.O.V.A - TEST OF VARIABLES OF ATTENTION הוא שם כללי למבחנים ממוחשבים הבודקים את מערכת הקשב. המבחן הוצע ע"י פסיכיאטר (ד"ר גרינברג מאוניברסיטת מינסוטה, ארה"ב) לשם איתור ליקויי-קשב במקרים שאינם מלווים בהיפראקטיביות (פעלתנות-יתר) ועל מנת להבחין בין הפרעות קשב עם היפראקטיביות לבין הפרעות קשב ללא היפראקטיביות.

אחד מהמבחנים בתחום הינו CPT: CONTINUOUS PERFORMANCE TEST שחיבר קונורס. זהו מבחן ממוחשב המיועד להערכת מערכת הקשב לפי פרמטרים רבים. המאובחן יושב מול מחשב ומתבקש ללחוץ על מקש שגירוי מסוים מופיע ולהימנע מללחוץ על אותו מקש שגירוי אחר מופיע. המבדק מיועד לבחון שלושה מרכיבים עיקריים: חוסר קשב, אימפולסיביות והתמדה.
בהקשר זה חשוב לציין כי מבחן להפרעת קשב וריכוז אינו מהווה מדד בלעדי לקבוע את האבחנה וחשוב בנוסף למבחן לעבור מבדקים נוספים כגון: איסוף נתונים רלוונטיים על המאובחן, מילוי טפסים העוסקים בברור האבחנה (כגון: שאלון קונרס, שאלון שניתן למילוי הן למורים והן להורים) ומעקב אחר דפוס העבודה של המאובחן. כמו כן, חשוב ביותר לשלול מצבים אחרים היכולים לחקות תסמינים של הפרעות קשב וריכוז. בנוסף יש לזכור שהגורם היחיד שיכול לקבוע בוודאות אם מדובר בהפרעת קשב וריכוז הוא נירולוג או פסיכיאטר.

מכון טלי עורך אבחון לקשב וריכוז באמצעות בדיקה ממוחשבת. בתום האבחון ינתנו תוצאות והמלצות בכתב להמשך הדרך.


בחן את עצמך - האם יש לי הפרעת קשב וריכוז? לחץ כאן

לפרטים נוספים ולקבלת מידע לחץ כאן 

 

 


אודות   תחומי פעילות   מאמרים וקישורים   שאלות ותשובות   דרושים   מפת אתר
טקטיקו - אסטרטגיות שיווק ברשת
אסטרטגיות שיווק ברשת
default.inc